Dračí doupě | DrD Plus | Asterion | Taria | Proroctví | Legie | Říše Snů Dech draka | e-Shop

Nakladatelství ALTAR

V této sekci najdete stolní hry, které ALTAR vydává.

Proroctví je hra od Vládi Chvátila, navazující na tradici Talismanu. Během putování úžasnou zemí budeš bojovat s děsivými nestvůrami, zažívat skvělá dobrodružství a připravovat se na boj s démony, kteří kdysi ukradli prastaré artefakty, ale také na závěrečný boj s ostatními hráči. Ten, kdo dobude všechny tyto mocné předměty, naplní prastaré proroctví a získá moc, slávu i královský trůn.

Dorn je deskovou variantou her na hrdiny. Obsahuje vývoj hrdinů i Temného pána, který povolává každou noc stvůry ze svých podzemních líhní a chystá zkázu pokojného města Argos. Účinné kombinace různých zvláštních schopností ve spojení s rozmanitostí herního plánu umožňují zkoušet neustále nové strategie a hra tak vydrží na mnoho večerů.

Colossal Arena je rychlá karetní hra Reinera Knizii pro 2-5 hráčů. Ti se stávají fanoušky sázejícími na své oblíbené gladiátory - divoké nestvůry bojující v aréně na život a na smrt. Kdo dokáže díky taktické pomoci svým favoritům a vhodně umístěnými sázkami získat na konci bojů nejvíce zlata?

Graenaland je další hrou Vládi Chvátila. Hráči v ní mají úlohy vikingských jarlů, kteří vedou své klany do nového domova. Musí osídlit pobřeží a shodnout se se svými sousedy, jak rozdělovat zdroje, které krajina poskytuje. Zúrodňovat a kultivovat zemi je snazší ve spolupráci se sousedy než při boji o moc; stačí udržovat své postavení dostatečně silné pro případ nečekaných obtíží.

Ve hře Jantaris představují hráči cechmistry menších obchodních cechů. Jejich cílem je nejen se na zdejším trhu prosadit, ale i převzít nad ním kontrolu. Aby ho splnili musí svému cechu vydobýt dostatečnou prestiž v očích obyvatel města a ostatních cechů. Je několik způsobů, jak toho dosáhnout - ten, kdo je dokáže nejlépe využít, se stane novým králem jantariských obchodníků.

Legie je rychlá strategická hra pro 2 hráče. Každý z nich se zde stává velitelem oddílu vojáků, nemajících strach z žádné bitvy ani přesily, oddaných až za hranice smrti. Před vámi stojí těžký úkol - docílit vítěztví nad nepřítelem, který je stejně silný jako odhodlaný jako vy sami. Je čas vyrazit do útoku ...

V Říši Snů se můžeš zúčastnit epického konfliktu mezi mocnostmi Snů a Temnoty. Jako nesmrtelný vyslanec jedné z říší budeš putovat nicotou, sny a hrůzami a navštěvovat jednotlivé světy, abys přesvědčil jejich vládce a získal jejich podporu. Ve hře zvítězí ten, kdo získá přízeň většiny světů.

Design by ALTAR.