Dračí doupě | DrD Plus | Asterion | Taria | Proroctví | Legie | Říše Snů Dech draka | e-Shop

Informace o ALTARu


Základní informace

  1. ALTAR je zkratka pěti slov, která mi není dovoleno odhalit.
  2. ALTAR je prvním nakladatelstvím v České republice specializovaným na vydávání her na hrdiny, strategických her, deskových her atd.
  3. ALTAR je autorem nejrozšířenější hry na hrdiny v naší zemi: Dračího doupěte.

Naše adresa je:

nakladatelství ALTAR
Gorkého 7
701 00 Ostrava 1
telefon 591 123 601
e-mail Dopisy@altar.cz

Uvedený e-mail však prosíme používejte pouze v případě nutnosti. Pro jakýkoliv dotaz či připomínku je vhodnější speciální formulář, v němž vybráním správného tématického okruhu zajistíte přímé zaslání zprávy zodpovědné osobě. Rovněž prosíme, neposílejte přílohy bez předchozí domluvy.


Stručná historie ALTARu

Nakladatelství ALTAR bylo založeno roku 1990 tehdejším studentem Matematicko-fyzikální fakulty UK Martinem Klímou. Jeho prvním na dlouhou dobu jediným produktem bylo Dračí doupě - Pravidla pro začátečníky a posléze Pravidla pro pokročilé.

Zájem o Dračí doupě předčil všechna očekávání a nakonec se ukázalo, že vydávání knih a her může být lepším a jistějším zdrojem obživy než teoretická fyzika.

Nová etapa v historii nakladatelství začíná v roce 1993, kdy se ALTAR zcela profesionalizoval a rozšířil svůj záběr i na hry vytvořené mimo nakladatelství, licence zahraničních her a knihy žánru science-fiction a fantasy domácích i cizích autorů.

V současnosti má ALTAR čtyři hlavní linie produktů:

Pro tyto okruhy vydává ALTAR zhruba jeden až dva nové moduly ročně. Kromě toho vydává i různé samostatné hry. Informace o produktech, jejichž vydání teprve připravujeme, můžete nalézt zde.

Všechny produkty nakladatelství ALTAR si můžete zakoupit buďto přímo přes náš e-shop, nebo v klasických prodejnách, jejichž seznam naleznete na této stránce.

ALTAR může vydat i vaši knihu nebo hru: klikněte sem a dozvíte se podrobnosti.

Design by ALTAR.